win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 17 από σύνολο 17

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #2
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους zavi@tee.gr
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    168
    Εύσημα

    έδωσε
    8
    έλαβε
    80
    Αρχεία

    Λήψεις
    19
    Ανέβασε
    5

    Προεπιλογή

    Φαντάσου το φόρουμ στο κινητό σου με SMS να σου έρχονται επί τόπου.

    Π.χ. χωρίς twitter, για να ενημερώσω 10 μέλη του φόρουμ ότι πάω στη Δ15 του ΥΠΕΧΩΔΕ,πρέπει να έχω τον αριθμό του κινητού τους κ να στείλω 10 SMS.

    Με το twitter,στέλνω 1 SMS που αποστέλλεται ταυτόχρονα και στα 10 μέλη,χωρίς να γνωρίζω τον αριθμό του κινητού τους (κ συνεπώς τα στοιχεία τους).Γι' αυτό,χρεώνομαι 1 sms.Όπως ακριβώς ποστάρεις εδώ στο φόρουμ κ το βλέπουν όλοι,έτσι κ στο twitter.

    Αν θες,μπορείς να αποστείλεις πριβέ μήνυμα σε ένα ή περισσότερα μέλη,ή να επιλέξεις κάποια από αυτά να μην πάρουν το μήνυμα.

    Πώς θα μπορούσε να λειτουργήσει αυτό στην πράξη:είμαι Αθήνα.Πρέπει να πάω στη ΙΘ Εφορεία,μετά στην Πολεοδομία Αθηνών,μετά στο Δήμο Αχαρνών κ μετά στο Χαλάνδρι.Στις 8 η ώρα το πρωί στέλνω μήνυμα για την πορεία μου.Κάποιος άλλος έχει κοινούς προορισμούς.Αν θα μπορούσαμε να εξυπηρετήσουμε ο ένας τον άλλο,τότε θα κάνουμε όλες τις δουλειές σε 1 κ μόνο ημέρα μοιράζοντάς τες.......

    Η ιδέα είναι υπερβολικά ριζοσπαστική-ακόμα κ για εμάς,όμως σκέψου ότι στο Παρίσι ένας φούρνος βγάζει σε 10 λεπτά κουλουράκια,στέλνει στο twitter στην κοινότητά του κ επί τόπου αρχίζουν όλοι που γουστάρουν αυτά τα κουλουράκια να μαζεύονται.....Στη βιτρίνα του φούρνου είναι με αυτοκόλλητο το user name του φούρναρη,έτσι,όποιος γουστάρει,μπαίνει στην κοινότητά του κ ενημερώνεται επί τόπου για φρέσκα κουλουράκια!!!!

    Κοίτα,δεν ξέρω αν θα λειτουργήσει,εξ' άλλου ήδη ο Evan έφτιαξε θρεντ που ενημερώνουμε για τη διαδρομή μας,όμως σου λέω ας ξεκινήσουμε τουλάχιστον να δημιουργούμε αυτή την κοινότητα κ βλέπουμε.......
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη zavi@tee.gr : 22.10.2009 στις 00:52
    My triumphs,My mistakes.....

Παρόμοια θέματα

  1. ΔΩΡΕΑ βιβλίων του ΝΟΚ σε μέλη του eMichanikos.gr
    Από το μέλος eMichanikos.gr στη θεματική κατηγορία Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταία Ανάρτηση: 12.01.2013, 11:43

Ετικέτες Θέματος

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •